Zaproszenie

Prof. dr hab. n. med. Waleria Hryniewicz

Szanowni Państwo,
Mam zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką zakażeń do udziału w Webinarium pt „Wiosenna Szkoła Medycyny Zakażeń”, która jest kontynuacją organizowanej dotychczas przez nas „Wiosennej Szkoły Mikrobiologii Klinicznej”.
Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną postanowiliśmy szerzej potraktować zagadnienia związane z diagnostyką, terapią i profilaktyką zakażeń układu oddechowego. Program jest bogaty i mam nadzieję, że zyskacie Państwo wiele aktualnych informacji i zaleceń dotyczących postępowania z pacjentami z zakażeniami układu oddechowego. Chcemy również przypomnieć o powikłaniach antybiotykoterapii, zwłaszcza jej niewłaściwego i nadmiernego stosowania.
Udało nam się zaprosić wybitnych specjalistów zarówno w obszarze medycyny klinicznej, diagnostyki i profilaktyki zakażeń. Dziękuję im wszystkim, że w tak trudnym czasie i przy tak ogromnym obciążeniu zawodowym zgodzili się na przygotowanie wykładów. Jestem przekonana, że i tym razem „Wiosenna Szkoła” wzbudzi szerokie zainteresowanie i będzie ważnym punktem na mapie wydarzeń w szeroko pojętej tematyce medycznej.

Prof. dr hab. n. med. Waleria Hryniewicz